| Страхова компанія "Еталон" пропонує вам страховий захист вантажу та/або багажу під час його транспортування будь-яким видом транспорту, на випадок настання непередбачуваних подій, які можуть призвести до його пошкодження або загибелі. Скористайтесь страховим продуктом зі страхування вантажів, та гарантуйте фінансову стабільність своєму бізнесу та захист від зайвих збитків.
Переваги страхування в СК "Еталон":
- гарантований захист майнових інтересів від непередбачуваних випадків і витрат на відновлення пошкодженого чи втраченого вантажу за мінімальну плату;
- повнота та своєчасність отримання компенсації збитків.;
- відкриті та доступні умови страхування: Загальні умови страхового продукту "Страхування вантажу та багажу";
Що можна страхувати (об'єкт страхування)?
Вантаж та багаж (вантажобагаж), яке зазначене у договорі страхування, та/або можливі збитки чи витрати, яких може зазнати Страхувальник (Вигодонабувач) при настанні страхового випадку
На страхування не приймається та не відшкодовуються збитки, що виникли при перевезенні (обмеження страхування):
- вантажі, заборонені до перевезення відповідно до норм і правил, встановлених законодавчими та нормативно - правовими актами в сфері перевезень (в тому числі контрабандних вантажів та вантажів незаконної торгівлі);
- вантажі, заборонені до поставки в країни/із країн, у відношенні яких введено ембарго на торгівлю або такі, що перебувають під економічними санкціями Організації об’єднаних націй або торгових чи економічних санкцій, закону і правил Європейського Союзу, Сполученого Королівства, Швейцарської Конфедерації та Сполучених Штатів Америки.
Хто може бути Страхувальником?
Особа, яка має страховий інтерес до об'єкту страхування.
Від чого можна застрахувати вантаж?
Умова страхування, яка обирається Страхувальником самостійно під час укладення договору:
Варіант страхування ІСС «А» - «З відповідальністю за всі ризики» - відшкодуванню підлягають всі збитки від загибелі, втрати або пошкодження всього чи частини застрахованого вантажу, за винятком випадків та обмежень передбачених договором страхування.
Варіант страхування ІСС «В» - «З відповідальністю за часткову аварію» - відшкодуванню підлягають збитки від загибелі або пошкодження всього чи частини застрахованого вантажу, що стались внаслідок чи з причин:
- пожежі або вибуху;
- посадки судна на мілину, викидання на берег, затоплення або перевертання;
- перекидання наземного ТЗ або сходження з рейок залізничного рухомого складу;
- зіткнення або контакту судна, ліхтера чи баржі або будь-якого іншого ТЗ з будь-яким зовнішнім об'єктом, крім води;
- розвантаження вантажу в порту (пункті) лиха, якщо воно було викликане ризиками, проти яких здійснювалось страхування;
- землетрусу, виверження вулкану або удару блискавки;
- змиву вантажу хвилею чи викидання вантажу за борт з ціллю рятування судна;
- проникнення морської, озерної чи річної води в судно, ліхтер чи баржу, інший транспортний засіб, контейнер, ліфтван чи місце зберігання;
- повної загибелі цілого місця вантажу, що був викинутий за борт або випав під час розвантаження чи навантаження на судно, ліхтер або баржу.
Варіант страхування ІСС «С» - «Без відповідальності за пошкодження, крім випадків загибелі (катастрофи)» - відшкодуванню підлягають збитки від загибелі або пошкодження всього чи частини застрахованого вантажу, що стались внаслідок чи з причин:
- пожежі або вибуху;
- посадки судна на мілину, викидання на берег, затоплення або перевертання;
- перекидання наземного ТЗ або сходження з рейок залізничного рухомого складу;
- зіткнення або контакту судна, ліхтера чи баржі або будь-якого іншого ТЗ з будь-яким зовнішнім об'єктом, крім води;
- розвантаження вантажу в порту (пункті) лиха, якщо воно було викликане ризиками, проти яких здійснювалось страхування;
- викидання палубного вантажу за борт з ціллю рятування судна.
Варіант страхування ІСС «N» – «З відповідальністю за названі ризики» відшкодованню підлягають збитки від загибелі, втрати або пошкодження всього чи частини застрахованого вантажу, що стались внаслідок:
- аварійної посадки повітряного транспортного засобу, що перевозить вантаж;
- дорожньо-транспортної пригоди з автомобільним транспортом;
- пошкодження судна кригою;
- пожежі, вибуху;
- природних явищ (буря, ураган, шторм, вихор, буран, смерч, град, злива, повінь, паводок, торнадо, тайфун, цунамі, селеві потоки, зсув/осідання ґрунту, гірські обвали, схід лавини, каменепад, виверження вулкану);
- випадковостей або інцидентів при навантаженні, перевантаженні, укладенні, розвантаженні вантажу та прийомі транспортним засобом палива;
- недоставляння всього або частини вантажу (цілих вантажних місць);
- протиправних дій третіх осіб (ПДТО), а саме: викрадення всього або частини вантажу (цілих вантажних місць) шляхом крадіжки зі зламом, грабежу, розбою; пошкодження або знищення всього або частини вантажу (цілих вантажних місць) третіми особами, включаючи підпал; викрадення всього або частини вантажу (цілих вантажних місць) з застосуванням шахрайських дій третіх осіб, у тому числі з використанням імені одержувача, його агента або митного органу, їх бланків, штампів та/або печаток, а також підроблених товаророзпорядчих та/або митних документів;
- пропажа безвісти транспортного засобу разом з застрахованим вантажем;
- піратських дій;
- баратрії;
- провалу та (або) руйнування інженерних споруд.
Договором страхування також може бути передбачено страхування додаткових витрат: витрати, понесені Страхувальником для запобігання настанню страхового випадку та зменшення наслідків страхового випадку; витрати під час проміжного зберігання вантажу, внаслідок пошкодження або загибелі застрахованого вантажу під час навантаження, перевантаження, укладення, розвантаження вантажу та прийомі транспортним засобом палива тощо.
Який розмір страхової суми?
Страхова сума визначається як підтверджена документально (згідно інвойсу, рахунку-фактури, товарно-транспортної накладної, тощо) дійсна (контрактна) вартість вантажу, що приймається на страхування. Максимальний розмір страхової суми становить 10 млн грн. на одне перевезення. За індивідуальним погодженням Сторін страхова сума може бути більша зазначених сум.
Страхова сума може включати в себе:
- митні збори, підтверджені документально;
- витрати на транспортування, підтверджені документально;
- вартість фрахту;
- вартість послуг з охорони застрахованого вантажу;
- інші витрати, пов’язані з перевезенням вантажу, за згодою сторін.
При страхуванні вантажів, що перевозяться на умовах CIF та CIP відповідно до Міжнародних правил інтерпретації комерційних термінів (Правила INCOTERMS), страхова сума може бути встановлена в розмірі 110% (ста десяти відсотків) від вартості вантажу та фрахту, зазначених в договорі поставки або документу
Скільки коштує страхування?
Від 0,01% до 10,00% від страхової суми залежно від виду вантажу, його кількості, способу транспортування, кількості перевезень, розміру франшизи, маршруту перевезень, строку дії страхового захисту тощо.
Способи оплати страхових платежів наведені за посиланням
Який розмір франшизи передбачено договором?
Від 0,10% до 10,00% від загальної страхової суми. Договором може бути передбачена франшиза в абсолютній величині.
На який термін може бути укладено договір страхування?
Договір страхування укладається терміном від декількох днів до одного року.
Договір страхування набирає чинності з дати, зазначеної у договорі як початок дії договору, але не раніше 00 год. 00 хв. (за київським часом) дати, наступної за датою надходження страхового платежу на рахунок Страховика або страхового посередника.
Територія дії договору страхування?
Територія всіх країн (включаючи територію України), у напрямку або в межах маршруту транспортування (перевезення) вантажу, за винятком:
- території України, які тимчасово окуповані російською федерацією, зони/райони воєнних або бойових дій, збройних конфліктів, території дії будь-яких озброєних незаконних формувань та дванадцятимильні прибережні зони біля цих територій;
- всієї міжнародно визнаної території російської федерації та Республіки Білорусь;
- частини території Грузії, а саме Абхазії та Південної Осетії;
- частини території Республіки Молдова, а саме території Придністровської Молдавської Республіки;
- території Турецької Республіки Північного Кіпру.
- території Афганістану, Демократичної Республіки Конго, Джибуті, Еритреї, Ємену, Іраку, Ірану, Камеруну, Корейської Народно-Демократичної Республіки, Кот-Д’Івуару, Ліберії, Лівану, Лівії, Нігерії, Південного Судану, Сирії, Сомалі, Судану, Сьєрра-Леоне.
географічній території Гвінейської затоки.
Право Страхувальника на відмову та дострокове припинення договору?
Страхувальник має право протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від такого договору, без пояснення причин, крім випадків, передбачених Законом України "Про страхування". Про свій намір відмовитись від договору Страхувальник повідомляє Страховика у письмовій (електронній) формі.
Дія договору страхування може бути достроково припинена за вимогою однієї зі Сторін. Про намір достроково припинити договір будь-яка сторона зобов'язана повідомити іншу Сторону не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору.
У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника Страховик повертає йому страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та фактичних страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування.
Якщо вимога страхувальника обумовлена порушенням Страховиком умов договору страхування, Страховик повертає Страхувальнику сплачену ним страхову премію повністю.
Яким чином вносяться зміни до договору?
Зміни до договору в період його дії (зміни страхової суми тощо) за згодою Сторін вносяться шляхом укладення додаткового договору або переукладення договору страхування. Зміни до договору надаються Страхувальнику у тому самому порядку, що і договір страхування, до якого зміни вносяться.
Страхувальник зобов’язаний якнайшвидше, але не пізніше ніж протягом 2 (двох) робочих днів, як тільки це стане йому відомо, письмово повідомити Страховика про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки ступеня страхового ризику та/або інші обставини, що впливають на розмір страхової премії.
Будь-які пропозиції Страховика Страхувальникові щодо зміни умов договору здійснюються шляхом направлення Страховиком Страхувальникові повідомлення в письмовій формі засобами електронного зв'язку протягом 5 (п'яти) робочих днів з дня прийняття рішення про внесення змін до договору.
У разі збільшення ступеня страхового ризику та внесення змін у договір Страховик має право на отримання від Страхувальника сплати додаткового страхового платежу. Страхувальник, якому запропоновано змінити умови договору, зобов'язаний протягом 15 (п'ятнадцяти) календарних днів сплатити додатковий страховий платіж.
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії:
- відомості про Вигодонабувача та перевізника (експедитора) вантажу, їх адреси;
- найменування вантажу, його особливості, кількість вантажних місць та вагу;
- докладний опис упакування відповідно до державних стандартів або технічних умов;
- в залежності від виду транспорту та способу перевезення вантажу, зазначається:
- для залізничного транспорту: контейнери 20 -, 40 - футові, вагони (відкриті або закриті), відкриті платформи, цистерни тощо;
- для автотранспорту: тентованний, металевий або відкритий кузов, платформа, контейнер на шасі тощо; його вантажопідйомність;
- для авіатранспорту: тип повітряного судна, його власник, вантажопідйомність;
- для водного транспорту: клас судна (ліхтер, танкер, контейнеровоз тощо), клас регістра (морський, річковий, самохідний чи ні), назва, рік побудови, тоннаж, прапор судна.
- спосіб завантаження в ТЗ та розміщення вантажу (у трюмі або на палубі, навалом, насипом, наливом тощо);
- метод зважування та визначення об’єму вантажів, що перевозяться;
- особливі умови щодо навантаження, перевезення та розвантаження вантажу;
- територію (напрямок/маршрут), перевезення вантажу, пункти відправлення та призначення вантажу, а також місця перевалок та перевантаження;
- дату відправлення вантажу та строк перевезення, передбачуваний час зберігання в місцях перевантажень (перевалок);
- номери та дати коносаментів, накладних та інших транспортних документів;
- вартість вантажу, загальну суму об’єму перевезень;
- необхідні умови страхування вантажу;
- відомості про торговельний контракт (його копію);
- наявність охорони та (або) супроводу вантажу, відомості про охорону та (або) супровід вантажу;
- природне зменшення і нормативні втрати при транспортуванні;
- іншу інформацію про обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, що відомі або повинні бути відомі Страхувальнику, та будь – яку інформацію, необхідну для укладення Договору страхування.
Застереження про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування із інформацією про:
винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат;
порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат;
Відповідно до типу вантажу та способу транспортування за згодою Сторін Договором може бути передбачені додаткові застереження щодо перевезення того чи іншого типу вантажу.
Ліміти відповідальності страховика за окремим об'єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком не передбачено цим страховим продуктом.
В Договорі страхування може зазначатись страхова сума (ліміт відповідальності) за фрахтом в сумі, заявленій Страхувальником, у межах його вартості, зазначеної у відповідних документах (рахунок-фактура, фрахт-реліз тощо).
Невиконання споживачем обов'язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини може бути визнано Страховиком як підстава для відмови у виплаті страхового відшкодування/здійснення страхової виплати.
Застосування знижки за цим страховим продуктом не передбачено.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору: забороняється вимагати придбання будь-яких інших послуг Страховика як обов’язкової умови укладення договору страхування.
|