| Страховий продукт "Безпечна подорож" - це додатковий захист інтересів Вашого бізнесу як перевізника на випадок настання дорожньо-транспортної пригоди за участю водіїв (машиністів) автомобільного або міського електричного транспорту, які входять до штату Вашого підприємства.
Укладення комплексного договору на автомобільному та міському електричному транспорті позбавить Вас від втрат, пов'язаних із травматичними ушкодженнями водія (машиніста) внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, а також допоможе уникнути претензій з боку пасажирів на випадок нанесення шкоди їх життю, здоров'ю та багажу під час дорожньо-транспортної пригоди за участю водія (машиніста) Вашого підприємства.
Страхування саме цих ризиків Страхова компанія "Еталон" проводить за умовами страхового продукту "Безпечна подорож", який включає:
- страхування водіїв (машиністів) автомобільного та міського електричного транспорту від нещасних випадків (об'єкт страхування - життя, здоров’я та працездатність водія автомобільного транспорту або машиніста міського електричного транспорту від нещасних випадків);
- страхування відповідальності перед пасажирами, яка виникає внаслідок використання автомобільного та міського електричного транспорту (об'єкт страхування – відповідальність перевізника за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів під час перевезення автомобільним транспортом, та за шкоду, заподіяну багажу при перевезенні автомобільним транспортом, за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю пасажирів, та за шкоду, заподіяну багажу під час перевезення міським електричним транспортом).
На страхування за договором не приймається автомобільний транспорт, який використовується в якості таксі або здійснює перевезення на замовлення.
Які страхові ризики покриваються договором?
Договір комплексного страхування "Безпечна подорож" передбачає страхування на випадок дорожньо-транспортної пригоди, а саме:
- смерть, встановлення інвалідності та/або тимчасова втрата працездатності водія (машиніста) внаслідок нещасного випадку, який стався із водієм (машиністом) під час виконання своїх трудових обов’язків;
- відповідальність перевізника за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів під час перевезення автомобільним транспортом, та за шкоду, заподіяну багажу при перевезенні автомобільним транспортом, за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю пасажирів, та за шкоду, заподіяну багажу під час перевезення міським електричним транспортом.
Хто може виступати страхувальником?
- підприємство, установа, організація незалежно від форми власності та господарювання, до штату якої входять водії або машиністи автомобільного та міського електричного транспорту;
- автомобільний перевізник - фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами (при страхуванні на автомобільному транспорті) та перевізник - юридична особа, яка в установленому законодавством порядку надає транспортні послуги, здійснюючи експлуатацію та утримання об'єктів міського електричного транспорту (при страхуванні на міському електричному транспорті).
Який розмір страхової суми передбачено договором (ліміти відповідальності за об'єктами страхування)?
- при страхуванні від нещасних випадків водіїв (машиністів) – не менше 60 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, установленому законом на 1 січня року укладення договору страхування на кожного водія (машиніста);
- при страхуванні відповідальності перед пасажирами:
- не менше розміру страхової суми на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих, встановлений законодавством у сфері обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (надалі – ОСЦПВНТЗ), але не більше 140 мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, установленому законом на 1 січня року укладення договору страхування;
- від 10 000 грн. в разі настання страхового випадку, пов'язаного із заподіянням шкоди майну (багажу) потерпілих третіх осіб.
Скільки коштує договір страхування?
Вартість річного договору страхування складає від 0,08-0,20% від страхової суми (при страхуванні від нещасних випадків) та від 1,50-3.00% від вартості проїзду (при страхуванні відповідальності перед пасажирами).
Чи передбачена договором франшиза?
За умовами продукту "Безпечна подорож" франшиза не передбачена.
На який строк може бути укладено договір страхування?
Договір страхування укладається на один рік.
Договір страхування набирає чинності з дати, зазначеної у договорі як початок дії договору, але не раніше 00 год. 00 хв. (за київським часом) дати, наступної за датою надходження страхового платежу на рахунок Страховика або страхового посередника.
Територія дії договору страхування?
Територія України в межах державного кордону, яка на момент настання страхового випадку не є тимчасово окупованою територією та на якій присутні та функціонують в повному обсязі місцеві органи влади та органи правопорядку України.
Право Страхувальника на відмову та дострокове припинення договору?
Страхувальник має право протягом 30 (тридцяти) календарних днів з дня укладення договору страхування відмовитися від такого договору без пояснення причин, крім випадків, передбачених Законом України "Про страхування". Про свій намір відмовитись від договору Страхувальник повідомляє Страховика у письмовій (електронній) формі.
Дія договору страхування може бути достроково припинена за вимогою однієї зі Сторін. Про намір достроково припинити договір будь-яка сторона зобов'язана повідомити іншу Сторону не пізніш як за 30 календарних днів до дати припинення дії договору.
У разі дострокового припинення дії договору страхування за вимогою Страхувальника Страховик повертає йому страхову премію за період, що залишився до закінчення строку дії договору, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього договору страхування, та фактичних страхових виплат, що були здійснені за цим договором страхування.
Якщо вимога страхувальника обумовлена порушенням Страховиком умов договору страхування, Страховик повертає Страхувальнику сплачену ним страхову премію повністю.
Яким чином вносяться зміни до договору?
Зміни до договору в період його дії за згодою Сторін вносяться шляхом укладення додаткового договору або переукладення договору страхування. Зміни до договору надаються Страхувальнику у тому самому порядку, що і договір страхування, до якого зміни вносяться.
Страхувальник зобов’язаний якнайшвидше, але не пізніше ніж протягом 2 (двох) робочих днів, як тільки це стане йому відомо, письмово повідомити Страховика про зміну обставин, що мають істотне значення для оцінки ступеня страхового ризику та/або інші обставини, що впливають на розмір страхової премії.
Будь-які пропозиції Страховика Страхувальникові щодо зміни умов договору здійснюються шляхом направлення Страховиком Страхувальникові повідомлення в письмовій формі засобами електронного зв'язку протягом 5 (п'яти) робочих днів з дня прийняття рішення про внесення змін до договору.
У разі збільшення ступеня страхового ризику та внесення змін у договір Страховик має право на отримання від Страхувальника сплати додаткового страхового платежу.
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії
- транспортний(-і) засіб (-оби), що здійснює (-ють) перевезення пасажирів та їх багажу: тип (автомобільний та/або міський електричний), марка, модель, реєстраційний номер, номер кузова (шасі), пасажиромісткість;
- наявність дозволів/ліцензій на право здійснення пасажирських перевезень; наявність сертифікатів для транспортного засобу на здійснення перевезення пасажирів;
- кількість Застрахованих осіб за Договором;
- кількість ТЗ, що приймають участь у перевезенні;
- середня кількість перевезень протягом місяця (року);
- територія дії Договору;
- факти настання збитків Страхувальника, причиною яких були події, аналогічні ризикам, що приймаються на страхування за останні 3 (три) роки;
- наявність ознак, що підпадають під обмеження страхування;
- наявність інших чинних договорів страхування щодо об'єкту страхування.
Застереження для споживача про необхідність ознайомлення до укладення договору страхування із інформацією про:
Невиконання споживачем обов'язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини може бути визнано Страховиком як підстава для відмови у виплаті страхового відшкодування/здійснення страхової виплати.
Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору: забороняється вимагати придбання будь-яких інших послуг Страховика як обов’язкової умови укладення договору страхування.
Отримати знижку за продуктом від 5% можна при страхуванні понад п'яти водіїв (машиністів) за одним договором (при страхування від нещасних випадків) та при кількості транспортних засобів, що приймають участь у перевезенні понад трьох (при страхуванні відповідальності).
Детальні умови страхування за страховим продуктом "Безпечна подорож" викладені в Загальних умовах страхового продукту, що є пропозицією офертою. |